info@skialpseniors.cz
02

Letní průzkum terénu v Totes Gegirge

Odkazy

Úvod

Na jaře jsme trochu prochodili na lyžích oblast jižně pod Warscheneckem a dohodli jsme se, že se sem vrátíme až nebude sníh.
Čas vyšel počátkem října a tak jsme v pátek po práci vyrazili směr Pyhrnpass. Auto jsme nechali na parkovišti u dolní stanice lanovky na Wurzeralm, naplnili baťohy nejnutnějším a vyrazili po sjezdovce nahoru.  Asi za hodinu a půl jsme byli na Linzerhausu, kde jsme obsadili poslední dvě místa v lágru.

Sobota

pohled od rozcestí pod Warschneckem na Wurzeralm

pohled od rozcestí pod Warschneckem na Wurzeralm

Ráno jsme vyrazili směr Dumler hutte, kde jsme po hodině a půl dali pivo a po hřebeni se vydali na pětihodinovou cestu k Zeller hutte. Tato chata leží 900 výškových metrů pod Warscheneckem, v lese ve strmém svahu a tedy pro skialpování není úplně ideální, ale je jediná v okolí.

Neděle

V neděli jsme zase vystoupali těch 900 m nahoru, v dešti se nechali jedinou osobou vyskytující se v oklolí vyfotit u kříže na vrcholu Warschenecku a normálkou jsme opatrně sestoupili na Wurseralm a dále sjezdovkou k autu.

v neděli za deště na vrcholu Warschenecku

na vrcholu

Plánovanu ferratu jsme si nechali na jindy.

Shrnutí

pro naše zimní aktivity se hodí oblast mezi Rote Wand, Stubweiswipfel, Wurzeral a Dumlerhutte.
Warscheneck, Toter Mann bych nechal jen velmi skušeným, na Zeller hutte bych nesjížděl.

Důležitý poznatek

v zimě je sjezdovka pro výstup skialpinustů otevřena od 17ti hodin do 22 hodin kdy začíná údržba.
Ubytování na Linzer haus objednávat dlouho dopředu, lager je pouze pro 32 osob, lůžko v pokoji za 30 € údajně –  doprava lanovkou je v ceně.

Napsat komentář