info@skialpseniors.cz
Boruvkovy Zlab Cover

Přes Borůvkův žlab na Výrovku a Brusinkovým žlabem do Špindlu (1.2.2019)

1.2.2019 Přes Borůvkův žlab na Výrovku a Brusinkovým žlabem do Špindlu

Trasa

Začátek února 2019, nedávno napadlo v Krkonoších dost sněhu, pár dní byla lavinová čtyřka, ale nyní je to zpět na dvojce. Plánujeme výlet ze Špindlu na Výrovku Dlouhým dolem a zpět si něco sjet v terénu. Cestou se radši stavíme na Horské službě s dotazem, zda je to dnes bezpečné: dva chlápci nám tam říkají: lavinovou výbavu máte, jste tři, a je přece dvojka,  tak proč ne.  Skibus pod Stoh nám zrovna ujel, tak jdeme pod lanovku do Sv. Petra, po černé kousek nahoru a pod Velkým Hankem se dáme na traverzovou modře značenou cestou do horní třetiny sjezdovky Stoh. Dál cesta vede vrstevnicí k Borůvkovému žlabu, kolem něj kousek nahoru a přes žlab jdeme po jednom směr Klínovka.

Sjezd

Na horizontu se stopa dělí na tři, volíme tu levou a jdeme levým úbočím Zadní planiny, stále mírně do kopce, mimo první zónu na Výrovku.
Od Výrovky směr Luční bouda horní cestou, na vrcholu cesty odbočíme do leva směrem k Luční hoře. Sundáváme pásy a podle zimní Mapy cz v telefonu celkem snadno nacházíme směr k vytypovanému Brusinkovému žlabu.
 Sklon svahu se zvětšuje, smrčky se rozestupují a před námi se objevuje krásná prašanová „sjezdovka“. Užíváme si jí a bez jakýchkoliv překážek sjíždíme na zeleně značenou  cestu z Výrovky do Špindlu.
 

 

převýšení na té nejkrásnější části sjezdu asi 200m, šířka od 40m do 20m

Napsat komentář