Dachstein WEST

Obecné informace

Pěkná oblast jak pro letní, tak pro zimní aktivity. Pro letní zejména ze strany Gossau. Možnost hezkých a velmi lehkých túr na lyžích i sněžnicích v oblasti arény Postalm (viz. odkaz BergFex v počasí).

 
  • zatím nehodnoceno
  • zatím nehodnoceno

Počasí

Postalm Arena am Wolfgangsee


Tennengau – Dachstein West – Lammertal

Jídlo - pití -nocleh

Oblast Gosau

GABLONZER HÜTTE . GOSAU / ZWIESELALM, ÖAV – SEKTION NEUGABLONZ-ENNS – vyzkoušeno, nemělo chybu, možno jen doporučit.

Oblast Lammertal

Hotel Abteunauer – zatím neověřeno

Lezení

Vyzkoušeno ze strany Gossau a Gablonzer Hütte, vyzkoušena pouze lehká cesta GAMLONZER GRAD, 3+ (viz. průvodce str. 34). Klasifikace je přísná, nástup z Gablonzer Hütte dosti výživný, počítejte s nástupem cca 500m výstupu po obtížné (černé) turistické trase.

U cest v pravé části stěny nehledejte výstupovku na vrchol, slaňuje se a sestupuje do suťového žlabu k nástupu cesty Gablonzer Grat. Místy obtížnější orientace. Pod nástupem Gablonzer Grad je černá turistická normálka na vrchol. Je to nejlepší přístup k pravé části stěny.

Cesty v západní stěně, zejména NW-Grat (viz. průvodce str. 28) nelezitelné, protože výstupová trasa je v těsné blízkosti ferraty Intersport a turisté shazují, co jim příjde pod nohy. Střední a pravá část stěny skýtá pěkné lezení.

CESTY

Průvodve

Reference

Zatím jen letní zkušenosti, doplníme, jakmile navštívíme v zimě.

Skialp - skitouring

Přehled túr bergfex

… a dále tipy podle oblastí:

ABTENAU

Je oblast s levnějším ubytováním v oblasti Lammertal. Přímo z Abtenau je možno nastoupit na tůry (všechny trasy túr a POI možno stáhnout ve formátu Garmin vpravo na odkazu).

  • Arlstrein (940m) – lehká, výstup 350m, 5,4km, 3 hod. (sněžnice),  jen tak na seznámení, předpokldad, že odsud bude vidět část výstupu/sjezdu na Scheiblingkogel a Schwerwand. (vhodné i pro sněžnice)
  • Fritzerkogel (2363m) – těžká, výstup 1.900m, 17,3km, 5 hodin
  • Scheiblingkogel (2289m) – Schwerwand (2212m) – těžká, výstup 1.900m, 14km, 7hod., patrně středně těžké alpinistické pasáže 
POSTALM

Nutno vyjet na parkoviště Postalm po horské silnici Postalm Strasse (nutno zjistit sjízdnost).

 RUSSBACH
ANNABERG / POMMER
SANKT MARTIN