Tauplitz

Obecné informace

Super lokalita dobře dostupná z ČR, možnost vyjet po horské silnici Tauplizt Alpinstrasse až na TauplitzAlm. Pozor, nutno počítat s mýtem, které se platí dole v mýtné bráně. Pozor, pokud je u kasy obsluha, nefungují žetony, proto je nekupujde do rezervy.

 • může být potíž se sněhem
 • delší nástupy

Jídlo - pití -nocleh

Ubytovacích a stravovacích možností habakuk, 2 ÖAV chaty, penziony, hotely.

 • HausAlpin – oblíbená prověřená destinace, možno platit v Kč, české pivo, vynikající jídlo, velmi slušné ubytování, příslušenství na chodbě, ale čisté a komfortní. chata přímo na sjezdovce.
 • LinzerHaus Tauplitzalm – ÖAV chata
 • Hollhaus Berggasthof – ÖAV Austria

Lezení

Možnosti lezení budou doplněny vč. TOPO jednotlivých lokalit. 

Náhledy lezeckých oblastí v GALERII

 

Garmin tracks

Reference

Navštíveno opakovaně v zimě i v létě a nemá chybu.

Naše FOTOGALERIE zde …

 

Turistika

Libovolné procházky po okolí, dostupné i okruhy na sněžnicích a běžkách – ideální terém náhorní plošiny.

Skialp - skitouring

 • Grosses Tragl (2179) – lehká, výstup 807m,  4:30hod., 10,1km, počítejte ale od AlpinHauz cca +4km a +200m výstup (pro obě cesty)Varianta sjezdu:
  Varianta sjezdu – Geisterwald Abfahrt: kousek pod vrcholem na západ. Po zhruba 100 výškových metrech se držet vlevo a pokračovat přímo podél vápencových stěn do lesa. Lesem téměř na mýtinu s chatičkami (Ödernalm). Odsud po červené značce zpět do sedla u Tauplitzalmu – pozor 400 výškových metrů výšlap = 1,5 h. Sjezd celkem i s výšlapem 3 h
 • Almkogel (2116) – lehká ale dopcela dlouhá, zvlášť z AlpinHauz, výstup 737m, 5:21hod., 8,1km, nástup od Alpinhaus dtto
 • Rosskogel (1870) – lehká, krátká se zajímavým sjezdem, výstup 300m, 1:30hod., nástup od Alpinhaus dtto
 • Traweng (1981) –  (středně) těžká, technická, možno zimní cestou nebo po Gamslicku nahoru a sjet buď letní nebo zimní, pokud to půjde, spíš zimní ! Sjezd zimní cestou bude trochu těžší na orientaci, neexistuje GPS track. Tady foto svahu:

Možno navštívit jednoduše dostupné vrcholy na kterých se lyžuje, zejména Schneiderkogel a Lawinenstein.

Garmin tracks

Via-ferrata

 • Gamsblick_2

  GAMSBLICK

  Gamsblick Klettersteig – ferrata C (ale poctivé ! ), výstup 200m/550m, 1/3hod., nutno opět počítat s nástupem od AlpinHaus, nástup k ferratě obtížnější na orientaci, nejlépe s GPS a podle souřadnic. Z dálky není nástup příliš zřetelný.
  Pozn. GPS souřadnice ke stažení v sekci lezení nahoře.

CESTY

Gamsblick TOPO

Gamsblick_1

GAMSBLICK